Otázky na kněze

 1. Marie Mikulová napsal:

  Chvála Kristu, jsme z farnosti Újezdské u Val.Klobouk. Slyšela jsem, že často pořádáte poutní zájezdy (např. do Říma). Je možné se na tyto zájezdy přihlásit i pokud jsme z jiné farnosti? A plánujete nějaký takový poutní zájezd? Děkuji za odpověď.

  • Marián Dej napsal:

   V Rime jsme byli loni, planujeme na pristi rok na podzim pout do Gruzie a Armenie. Prihlasit se muzete, kdyz to bude aktualni.

 2. Marie Nosková napsal:

  Dobry den, je možné si po církevní anulaci sňatku vzít toho stejného člověka, s kterým bylo manzelstvi anulováno. Mluvím o případu, kdy se dotyčný změnil a obrátil k Bohu. Děkuji za odpověď.

  • Marián Dej napsal:

   No na to se neda vseobecne odpovedet, nevim, proc byl snatek anulovan, jaka byla pricina, poikud je ta pricina odstranena a neni prakazka, je to mozne.

 3. Marie Humpolová napsal:

  Dobrý den,
  obracím se na správce webu s prosbou o zveřejňování ohlášek v dostatečném předstihu. Pokud jsou ohlášky vyvěšeny na nástěnku pod kostelem v sobotu k večeru, mohly by být zveřejněny také v elektronické podobě tentýž večer, jak bývávalo zvykem v dobách, kdy jsme používali „staré“ webové stránky ???

 4. Andrea napsal:

  Dobrý den,
  ráda bych se dotazovala, zda v naší farnosti ve Slavičíně bude probíhat příští rok příprava na svátost biřmování?
  Děkuji 🙂

 5. Alena Šmídová napsal:

  Dobrý den,
  cekam dite a jsem za tento dar neskutecne vdecna. Nechceme s manzelem znat pohlavi ditete, protoze jsme stastni, ze vubec cekame a neni to pro nas podstatne. Hlavne se modlime, aby bylo dite zdrave atd. Moje matka mi tvrdi, ze musi znat pohlavi ditete, aby vedela, jestli se ma modlit za chlapecka nebo za holcicku. Dale tvrdi, ze kdyz se nam narodi holcicka a ona se bude modlit za kluka, tak pak ta holcicka bude mit muzske vlastnosti a opacne. Co ji na to mam rict? Dekuji za radu

  • Marián Dej napsal:

   Bůh ví, co stvořil a pokud se modlime že nenarozené dítě, tak se modlime ve víře v Boží prozřetelnost a ne zatížení poverama. Ať se narodí cokoli, jeho vlastnosti záleží na výchově, ta buduje charakter a osobnost.

1 2 3 5

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.